ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4435623
*
nr 443 5623
Spegel
Rokokostil, höjd: 53
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2006
kl 16:19:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 15:46:20
1
700 kr
10/12 16:03:05
2
1.400 kr
11/12 13:08:32
3
1.000 kr
11/12 14:01:07
1
1.200 kr
11/12 14:03:42
1
1.400 kr
11/12 14:08:03
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 443 5623
Spegel
Rokokostil, höjd: 53
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/12 15:46:20 | 1 | 700 kr |
10/12 16:03:05 | 2 | 1.400 kr |
11/12 13:08:32 | 3 | 1.000 kr |
11/12 14:01:07 | 1 | 1.200 kr |
11/12 14:03:42 | 1 | 1.400 kr |
11/12 14:08:03 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27